TRT 6 izle – TRT Şeş Kanalı Canlı izle

TRT 6 izle – TRT Şeş Kanalı Canlı izle

TRT 6 – TRT ŞEŞ Canlı İzle
Kanal Bilgileri:
Kanal: TRT 6 – TRT ŞEŞ
Dili: Türkçe
Kategori: Genel
Ülke: Türkiye

Uyarı: Görüntü bozukluğu, görüntü donması, televizyon kanalının hiç açılmaması gibi aksaklıkların sebebi sitemizle ilgili değildir. Sorun, ilgili yayını yapan tv kanalındaki geçici bir problem ya da sizin internet bağlantınızın zayıflığı olabilir. Böyle durumlarda kısa bir süre sonra tekrar deneyiniz.

Şu anda TRT 6 – TRT ŞEŞ kanalını izlemektesiniz.

height="288" codebase="http://activex.microsoft.com/activex/controls/mplayer/en/nsmp2inf.cab#Version=6,1,5,217"

standby="Loading Microsoft® Windows Media™ Player components..." type="application/x-oleobject">

TRT 6 veya TRT Şeş Kanalı Hakkında : TRT 6 veya TRT Şeş, [1] 25 Aralık 2008′de test yayınına başlayan kamusal çok dilli televizyon kanalıdır. Kanal, 1 Ocak 2009′da Türkiye Radyo Televizyon Kurumu’na bağlı olarak normal yayınına başlamıştır. “Türkiye’nin zenginliğini ve renklerini ekrana taşıma” amacıyla kurulmuştur.[2]
Kanal ağırlıklı olarak Kürtçe’nin Kurmanci lehçesiyle yayın yapmaktadır, kısmen Zazaca haber bültenlerine de yer verilmektedir. İlerleyen zamanlarda Kürtçe’nin Sorani lehçesinde de yayınlar yapılacaktır. 25 Aralık 2008 Perşembe günü test yayınına başlayan kanal, İstiklâl Marşı’ndan sonra ilk olarak Rojin tarafından seslendirilen Kurtuluş Savaşı döneminde hayatını kaybedenler için yakılan bir türkü ile açılmıştır. Kanalın tanıtımlarında “Em di bin eynî esmanî da ne” (Aynı Gökyüzünün altındayız) sözü ön plana çıkmıştır.
Açılışı Ciwan Haco ve Rojin konserleri ile başlayacağı ilan edilse de bu haberler sanatçılar tarafından reddedilmiştir. [3] 1 Ocak 2009 tarihinde TSİ 19:00′da resmi açılışına İstiklal Marşı başlayan kanalın ilk programında Nilüfer Akbal ve Rojin sunuculuğunu yapmıştır. İlk programda Türkiye Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Türkiye Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kanala ilişkin mesajları Kürtçe dublaj ve Türkçe alt yazıyla yer almıştır.

Bu haber 13 Mayıs 2010 tarihinde Admin tarafından Canlı yayın kategorisi altına yazılmış. 1.299 defa okunmuş ve Yorum yapılmamış

Yorum yapılmamış


Yorum yapın